ירוק בעיר גדול


סדנאות חקלאות עירונית לגנים ולבתי הספר

בחוות ירוק בעיר מתקיימות סדנאות לתלמידים בכל הגילאים במטרה להעלות את המודעות לתחום החקלאות העירונית, ולהכיר בחשיבות שבגידול מזון מקומי ובר-קיימא.

הסדנאות מותאמות לקבוצות של עד 40 משתתפים.

 

אליעזר והגזר, הגרסה האורבנית

בלב ההמולה והחיים הדינאמיים והתוססים של העיר תל אביב, נמצאת חווה חקלאית ירוקה וייחודית על גג דיזנגוף סנטר, המציעה שיטות גידול ללא אדמה של ירקות, עלים ירוקים וצמחי תבלין בסביבה עירונית, במסגרת סדנאות לקהל הרחב.

יותר ויותר אנשים מעוניינים לאמץ לעצמם אורח חיים בריא, ולדעת מה מרכיב את המזון שהם צורכים. לכן, רבים מפנטזים על הרעיון לגדל בעצמם ירקות, רעיון שלרוב שמור לבעלי מקצוע או לבעלי גינות פרטיות.

בדיזנגוף סנטר, המקדם את תפישת הקיימות העירונית, החליטו להירתם לנושא, ובתחילת שנת 2015 הושק על גג דיזנגוף סנטר מיזם משותף עם חברת LivinGreen בשם “ירוק בעיר”.

המטרה היא לאפשר לכל אחד ואחת המתגורר/ת בעיר לגדל תוצרת חקלאית באופן עצמי, פשוט וחסכוני, וליהנות ממזון איכותי ובריא.

סדנאות חקלאות עירונית

בחווה גדלים ירקות מסוגים שונים בשיטות האקוופוניקה וההידרופוניקה, אשר מאפשרות לגדל צמחי מאכל על גבי מים, ללא שימוש במצע כלשהו, כאשר חומרי ההזנה של הצמחים מומסים במים. בשיטות אלו לא נדרשת אדמה, ולכן ניתן לגדל בכל מקום בבית או בדירה, כולל בשטחים שאינם מנוצלים, כגון גגות ומרפסות.

המערכות פשוטות לתפעול, כמות המזיקים קטנה יותר באופן משמעותי, אין שימוש בהדברה כימית וקיים חיסכון אדיר במים ובאנרגיה.

החווה מדגימה את גידול התוצרת החקלאית במערכות אישיות, משפחתיות ומסחריות (אותן ניתן לרכוש לשימוש עצמי, ארגוני או בית ספרי), במסגרת סדנאות המותאמות לקהלים וגילאים שונים, בהן לומדים המשתתפים על חקלאות עירונית, על שיטות הגידול והטכנולוגיות השונות, וכן על הדרכים ליישומן באופן עצמי. בנוסף, בחווה קיימת מערכת ביוגז ביתית, שמדגימה כיצד ניתן בעזרת חיידקים להפוך זבל אורגני לגז, אשר יכול לשמש לבישול ולהפעלת גנרטורים.

לפרטים נוספים אנא צרו קשר:

YarokBair.DC@gmail.com

050-3494981

או לחצו כאן להשארת הפרטיםונחזור אליכם בהקדם

[haticon title=”DIY – עשו זאת בעצמכם” content=”החלטתם להתחיל, ומעוניינים לבנות את המערכת בעצמכם? אנחנו כאן בשבילכם. בעמוד DIY תמצאו מדריכים מלאים להקמה והרצת מערכת. כל המדריכים מופיעים באתר ללא עלות!”]     קראו עוד>>

[haticon title=”מערכות חינוכיות” content=”מערכות אקולוגיות המהוות מיקרו קוסמוס של הטבע. בעלות ערך חינוכי רב בנושאים: חיידקים, צמחים, דגים, מים ועוד. המערכות מאפשרות ביצוע עבודות ביו-חקר, מספקות מענה לאוכלוסיות בלות צרכים מיוחדים ומתאימות לבתי הספר היסודיים, העל-יסודיים והתיכוניים, ולמרכזי העשרה.”]    קראו עוד>>

סדנאות לצוות החינוכי

חברת LivinGreen מקיימת סדנאות אקוופוניקה, הידרופוניקה וחקלאות עירונית בארץ ובעולם. אנו מספקים מגוון הדרכות וסדנאות בהתאם לצורך הלקוח החל מהרצאות העשרה קצרות, קורסים למגדלים ביתיים וכלה בהכשרות למגדלים מסחריים, בבית חרות ובתל אביב.

   קראו עוד>>