מהי חקלאות עירונית (חקלאות אורבנית)?

גידול ועיבוד תוצרת מזון במרחב העירוני. הגידול מתקיים בערוגות בעיר או בשולי העיר, על גגות, גידול אנכי על גבי קירות (קירות ירוקים), גידול בתוך מבנים ועוד. גידול הירקות והתוצרת יכול להתבצע על ידי מגדל/ת פרטי/ת בביתו/ה ועד לגידול במערכות מסחריות אינטנסיביות לעמוד פרויקט ירוק בעיר

אליעזר והגזר, הגרסה האורבנית

ירוק בעיר – חוות חקלאות עירונית על גג דיזנגוף סנטר

בלב ההמולה והחיים הדינאמיים והתוססים של העיר תל אביב, נמצאת חווה חקלאית ירוקה וייחודית על גג דיזנגוף סנטר, המציעה שיטות גידול ללא אדמה של ירקות, עלים ירוקים וצמחי תבלין בסביבה עירונית, במסגרת סדנאות לקהל הרחב.

יותר ויותר אנשים מעוניינים לאמץ לעצמם אורח חיים בריא, ולדעת מה מרכיב את המזון שהם צורכים. לכן, רבים מפנטזים על הרעיון לגדל בעצמם ירקות, רעיון שלרוב שמור לבעלי מקצוע או לבעלי גינות פרטיות.

LivinGreen עולה לגג!

בדיזנגוף סנטר, המקדם את תפישת הקיימות העירונית, החליטו להירתם לנושא, ובתחילת שנת 2015 הושק על גג דיזנגוף סנטר מיזם משותף עם חברת LivinGreen בשם “ירוק בעיר”. המטרה היא לאפשר לכל אחד ואחת המתגורר/ת בעיר לגדל תוצרת חקלאית באופן עצמי, פשוט וחסכוני, וליהנות ממזון איכותי ובריא.

מה גדל בחוות ירוק בעיר?

ירקות, שתילים וצמחים מגוונים כדוגמת חסות, עגבניות, בזיליקום, מלפפונים, בצל ועוד, דגי נוי, חקלאים עירוניים שמחים וחקלאיות עירוניות חרוצות!

הירקות גדלים בחווה בשיטות האקוופוניקה וההידרופוניקה, אשר מאפשרות לגדל צמחי מאכל על גבי מים, ללא שימוש במצע כלשהו, כאשר חומרי ההזנה של הצמחים מומסים במים. בשיטות אלו לא נדרשת אדמה, ולכן ניתן לגדל בכל מקום בבית או בדירה, כולל בשטחים שאינם מנוצלים, כגון גגות ומרפסות. המערכות פשוטות לתפעול, כמות המזיקים קטנה יותר באופן משמעותי, אין שימוש בהדברה כימית וקיים חיסכון אדיר במים ובאנרגיה.

בנוסף, בחווה קיימת מערכת ביוגז ביתית, שמדגימה כיצד ניתן בעזרת חיידקים להפוך זבל אורגני לגז, אשר יכול לשמש לבישול ולהפעלת גנרטורים.

מתי ניתן לבקר בחווה? החווה פתוחה לקהל הרחב במסגרת סיורים וסדנאות ובתיאום מראש בלבד.

סדנאות בחווה:

החווה מדגימה את גידול התוצרת החקלאית במערכות אישיות, משפחתיות ומסחריות (אותן ניתן לרכוש לשימוש עצמי), במסגרת סדנאות המותאמות לקהלים וגילאים שונים, בהן לומדים המשתתפים על חקלאות עירונית, על שיטות הגידול והטכנולוגיות השונות, וכן על הדרכים ליישומן באופן עצמי.

הסדנאות מתאימות לקבוצות ובודדים.

למידע נוסף השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם:

שם מלא (שדה חובה)

אימייל (שדה חובה)

מספר טלפון (שדה חובה)

נושא

תוכן ההודעה

רוצים להקים חווה בעיר? מעוניינים בשיתוף פעולה בנושא חקלאות עירונית? בין אם אתם יזמים, בעלי גגות או נציגי מוסדות או משרדים ממשלתיים המעוניינים לקדם את נושא החקלאות העירונית בישראל אנו קוראים לכם לשיתוף פעולה

 

[haticon title=”מערכות מסחריות לגידול עירוני” content=”אנו מפתחים ומוכרים מערכות גידול לסביבה עירונית. המערכות מתאפיינות בהתאמה לגגות מבחינה משקלית, גידול ללא מצע כבד ומערכות מסוימת אף  פועלות ללא צורך בחיבור לחשמל. המערכות מותאמות לאקלים הישראלי. כמו כן, ניתן למצוא באתר את כל הציוד והידע לגידול בתוך הבית בעזרת מערכות הידרופוניקה ותאורת גידול.”]    קרא עוד>>

סדנאות

סדנת אקוופוניקה והידרופוניקה לטובת מגדלים מתחילים ומתקדמים. בסדנה תקבלו את כל הכלים, כולל מדריכים כתובים כיצד לבנות ולתפעל מערכות אקוופוניקה והידרופוניקה אצלכם בבית!

   קרא עוד>>

 

 

[haticon title=”DIY – עשה זאת בעצמך” content=”החלטתם להתחיל אבל מעוניינים לבנות את המערכת בעצמכם, אנחנו כאן בשבילכם. בעמוד DIY תמצאו מדריכים מלאים להקמה והרצת מערכת. כל המדריכים מופיעים באתר ללא עלות!”]    קרא עוד>>

פורום

פורום פעיל בו חברים מגדלים עירוניים, בין אם זה במרפסת, על הגג או בחצר. המגדלים חולקים מניסיונם ומהידע שצברו. ניתן להירשם לפורום בלחיצת כפתור.

   קרא עוד>>