הצטרפו למועדון הלקוחות וקבלו 5% הנחה

אתר באנגלית
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מחזירים את החטופים הביתה
משלוחים עד הבית בחינם בקניה מעל 390 ש"ח*
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מערכת הידרופוניקה, השפעת שעות שמש על גידול ירקות בהידרופוניקה

שעון קיץ והשפעת שינוי שעות השמש על גידול הירקות במערכת ההידרופונית

השמש שמקבלים הצמחים במערכת ההידרופוניקה שלנו היא ללא ספק אחד מהגורמים החשובים ביותר לשגשוגם של הצמחים. בתקופה זו של השנה אנו מקבלים מדי יום יותר שעות שמש, והטמפרטורה עולה. שעות השמש שמקבלים הצמחים תקבע כמה מהר וכמה טוב הם יגדלו, והעונה בשנה קובעת אילו סוגי צמחים בכלל ניתן ומומלץ לגדל.  

התקופה של סוף החורף ובוא האביב מתאפיינת בגידול יומיומי מתמיד בשעות השמש. דבר זה משפיע כמובן גם על גידול ירקות וצמחים באופן כללי, ועל הגידול במערכות הידרופוניקה בפרט. 

אל השינוי והגידול בשעות השמש כדאי להיות מודעים ולהיערך בהתאם, בין אם מדובר בביצוע התאמות נדרשות מסוימות במערכת ובין אם בהחלפה של סוגי הצמחים והירקות שאנחנו מגדלים. 

להתאים את סוג הצמחים שמגדלים לתקופה בשנה

כמובן שגם את סוג הצמחים שאנחנו מגדלים במערכת ההידרופונית חשוב להתאים לתקופה בשנה, להתארכות הימים והעלייה המתמדת בטמפרטורה הממוצעת.

עכשיו – נכון לשלהי החורף ותחילת האביב, עדיין מדובר בתקופה טובה לגידולי חורף, בפרט ירוקים למיניהם דוגמת חסה, פטרוזיליה, כוסברה, רוקט וכיוצ”ב. 

אך לאורך השבועות והחודשים הקרובים ובפרט לקראת יוני והחום של הקיץ נרצה לשנות את הצמחים שאנחנו מגדלים ולעבור לגידולי קיץ – גידול פירותיים שונים דוגמת עגבניות, פלפלים, חציל, מלפפון, קישוא, בזיליקום ועוד. 

לא בטוחים איזה ירקות בגדלים בכל עונה? אל דאגה, הכנו לכם טבלה מפורטת!
למעבר לטבלה לחצו כאן

שתילי בזיליקום, אוהבים לגדול בעונת הקיץ. כשהשמש חזקה מתמיד.

קצב אידוי מהיר יותר למים שבמערכת

קחו בחשבון כי ככל שהימים מתארכים ומתחממים, כך גם קצב אידוי המים במערכת עולה וכמות המים שהצמחים צורכים גדלה. לכן אם בחורף בדקו את מצב המים אחת לשבוע עכשיו חשוב לבדוק כל כמה ימים את מפלס המים, במידת וקיים במערכת שלכם מצוף הפיצוי כדאי לוודא שהמערכת מחובר לקו מים.

אולי יעניין אותך גם > איך שומרים על טמפרטורת המים בקיץ

התאמת התאורה במערכת לשעון קיץ

במקרה של מערכת הכוללת גם תאורה כדאי לשקול לשנות גם את מספר השעות בהן התאורה פועלת, שכן הצמח מקבל יותר שעות שמש טבעית ולכן יזדקק לפחות שעות של תאורה מלאכותית. 

דילוג לתוכן