משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
logo
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מחזירים את החטופים הביתה
משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח

מה היתרונות של מערכת הידרופונית לבתי ספר?  

מערכת החינוך משנה את פניה באופן דרמטי בשנים האחרונות. המציאות משתנה במהירות, בין אם מדובר בפיתוחים טכנולוגיים או שינויים באופנים בהם הילדים שלנו מתקשרים, לומדים ומכירים את הסביבה שלהם. כדי להבטיח שהמערכת אכן תוכל להעניק להם סביבה מגרת למידה ומעוררת סקרנות, אנשי חינוך פועלים באופן מתמיד כדי להכניס אל הכיתה כלים חדשים.

דבר אחד בטוח – תלמידים המעורבים באופן פעיל בסביבת הלמידה שלהם, מפנימים חומר באופן איכותי יותר. ואיזו דרך יעילה, נעימה ומרגשת יותר יכולה להיות ללמידה מאשר לחוות ממקור ראשון את הפלא של גידול צמחים וירקות בשיטות חדשניות, ממש בכוחות עצמם? בשנים האחרונות, נכנס תחום ההידרופוניקה לבתי הספר ויש בהקמת מערכת שכזו מגוון הזדמנויות חינוכיות חשובות. הנה רק כמה מהיתרונות שניתן להפיק משילוב המערכת בבית הספר.

היכרות עם מדעי החיים דרך עשייה

מערכות הידרופוניות מפיחות חיים בחומר הנלמד והופכות שיעורים תיאורטיים לניסויים מעשיים. המעקב אחר התפתחות הצמחים והתפעול השוטף של מערכת הידרופונית יאפשרו לתלמידים להיפגש עם עקרונות מתחום הביולוגיה, הכימיה והפיזיקה.

למידה בין תחומית

תפעול מערכת הידרופוניקה חולש על מגוון תחומי לימוד ומספק הזדמנויות לשלב דיסציפלינות מגוונות. בין אם נתעכב על שיטות חקלאיות מסביב לעולם והתאמה לתנאי אקלים שונים במסגרת שיעורי גיאוגרפיה, או אפילו ניצור פרויקט אמנותי באמצעות מערכות הידרופוניות, מדובר בחוויית למידה עשירה ביותר.

פיתוח מיומנויות פתרון בעיות

גינון הידרופוני מאתגר את התלמידים לחשוב בצורה ביקורתית ולפתור בעיות בזמן אמת. בין אם זוהו חוסרים תזונתיים בצמחים, או אם ישנם מזיקים הדורשים פתרון יצירתי, זוהי הזדמנות חשובה להעביר את האחריות לתלמידים ולאפשר להם לנהל אתגרים כיחידים וכקבוצה.

קידום עבודת צוות ושיתוף פעולה

ואם כבר התחלנו לדבר על כוחה של קבוצה, חשוב לזכור כי ניהול פרויקטים עם מערכת הידרופונית דורש מטבע הדברים שיתוף פעולה ועבודת צוות. על התלמידים לעבוד יחד כדי לתכנן, לשתול, לתחזק ולקצור את היבולים שלהם. המאמץ השיתופי הזה יאפשר להם לפתח מיומנויות חברתיות חיוניות כגון תקשורת, אחריות ומנהיגות, אך החשוב ביותר הוא שהתוצאות ילמדו אותם על הערך שמביא עמו שיתוף פעולה יעיל.

טיפוח תחושת אחריות סביבתית

מערכות הידרופוניות מלמדות את התלמידים על קיימות ואחריות סביבתית על ידי היכרות עם היתרונות של החקלאות ההידרופונית, שיטות חכמות לצמצום צריכת מים ואפשרויות גידול מזון בסביבות עירוניות. ידע זה הוא בעל ערך מעצים שיאפשר לתלמידים גם בהמשך חייהם לקבל החלטות מודעות יותר סביבתית.

בקישור הזה תוכלו לראות מגוון עבודות שביצענו בבתי ספר, חלקן הגדול פעיל ברגעים אלה ממש.

רוצה לחולל שינוי מהפכני בבית הספר שלך וליצור חוויית למידה מרתקת, בעלת ערך אסתטי ואקדמי כאחד? Livingreen מזמינים אותך לתכנן מערכת הידרופונית שתענה לצרכים של המוסד שלך באופן מדויק. לפרטים נוספים, ניתן להשאיר פרטים כאן כעת והצוות שלנו מיד יחזור אליך עם כל המידע הנדרש כדי להתחיל.

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דילוג לתוכן