מחזירים את החטופים הביתה
משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
מחזירים את החטופים הביתה
משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
קיר מוס עם אבנים

מדריך מפורט להקמת קיר מוס

האם ידעת שהיום קל מתמיד להפוך את הקירות הריקים במבנה שלך ליצירת אמנות חיה שופעת ותוססת? אם כבר תקופה שרצית לשלב את עקרונות הגינון האורבני במתחם שלך, במינימום תחזוקה ומקסימום אווירה טבעית, קיר מוס (סוג של טחב) עשוי להיות הפתרון האידיאלי. כאן, נסביר כל מה שחשוב לדעת על האלמנט העיצובי הזה וכיצד נקים אותו ביעילות.

מהו קיר מוס?

קיר מוס, או קיר טחב, הוא פריט עיצוב הצובר פופולריות הולכת וגוברת בסביבות ביתיות ובבתי עסק כאחד. אלו למעשה קירות העשויים טחב או אזוב ומעניקים מראה ייחודי. זו דרך נהדרת להכניס מעט מהטבע אל סביבות אפורות ומונוטוניות.

במשרדים, במפעלים ובמקומות עבודה שונים, הם מכניסים חיות ומנקים את האוויר. זו הסיבה שבשנים האחרונות בוחרים עסקים רבים להתקין קיר מוס במשרד. בניגוד לקירות ירוקים מסורתיים, קירות מוס אינם דורשים אור שמש ישיר או השקיה באופן קבוע, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור סביבות פנים.

אז איך בונים קיר מוס?

אלו כל השלבים במסע לבניית קיר מוס הידוע גם בכינויו – קיר טחב.

תכנון והכנת השטח

בשלב הראשון, נצטרך לבחור את הקיר בו תבוצע ההתקנה. חשוב לוודא שהקיר מרוחק מאור שמש ישיר ומזרימת אוויר חזקה, מכיוון שטחב משגשג היטב בעיקר בסביבות יציבות ומוצלות. לאחר מכן, נמדוד את מידות הקיר כדי לקבוע את כמות הטחב והחומרים שיידרשו.

ישנם כמה סוגי טחב שניתן לעשות בהם שימוש, כל אחד מהם בעל מראה, פיזור ודרישות תחזוקה שונות. אנשי המקצוע שילוו אותך יוכלו לסייע לך לקבל החלטות מושכלות. גם מאפייני השטח שלך יקבעו במידה רבה את הפתרון המתאים ביותר. קיר מוס בגני אירועים, למשל, ידרוש טחב שונה מזה שיתאים למשרד או לבית קפה.

הרכבת הקיר

ההרכבה פשוטה למדי. ראשית, ייבחר משטח עץ או PVC שישמש כמדיום מקשר בין הקיר והטחב. לאחר מכן, יימרח חומר הדבקה מיוחד ועל גביו יוצמד הטחב אל המשטח. לאחר שתושלם הרכבת הקיר כולו, הוא יותקן על גבי הקיר עצמו. אם מדובר בפרויקט גדול וכבד יחסית, ייתכן מאוד שיהיה צורך לאבטח אותו באמצעות דיבלים חזקים כדי להצמידו בבטחה.

כיצד מתחזקים קיר טחב לאורך זמן?

אחד היתרונות הגדולים ביותר של קיר המוס הוא העובדה שהוא דורש תחזוקה מינימלית בלבד, ללא כל צורך בהשקיה, אור שמש ישיר או אדמה. חשוב לוודא שסביבת הקיר לחה ומוצללת היטב, ומומלץ להסיר אבק מהמשטח מפעם לפעם באמצעות מברשת רכה. מעבר לכך, כמעט ולא יידרש מאיתנו לבצע כל התערבות כדי לשמור על מראה הקיר לאורך זמן.

ניתן גם לשלב תאורת LED שתסייע להדגיש את המרקמים והצבעים של הטחב. מדובר בתוספת קטנה שמעניקה ערך אסתטי משמעותי.

רוצה להתחיל לקדם את פרויקט קיר המוס במתחם שלך? המומחים של Livingreen רק מחכים לפנייה ממך וישמחו לסייע לך בכל שלב.

דילוג לתוכן