משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
logo
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מחזירים את החטופים הביתה
משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
מערכת הידרופונית לגידול ירקות עלים

כיצד מקימים מערכת השקייה הידרופונית?

ככל שהשנים חולפות, העובדה הזו נעשית ברורה יותר – חקלאות הידרופונית מתבססת כפתרון בר קיימא ויעיל שיקבע במידה רבה את עתיד ייצור המזון בעולם. בבתי מגורים ומוסדות רבים, מותקנות כיום מערכות הידרופוניות המציעות פתרון חסכוני במשאבים ויעיל בשטח לגינון נעים לעין ובעל ערך מוסף. בין אם אלו הצעדים הראשונים שלך בתחום הגינון, או אם כבר שנים ארוכות שהתעסקת בגידול והחלטת להתנסות בעולם ההידרופוניקה, אלו עקרונות הייסוד בבניית מערכת השקייה הידרופונית. 

החומרים והכלים הנדרשים

כדי להתקין מערכת השקייה הידרופונית, נצטרך את האמצעים הבאים:

תנאי השטח יקבעו את תכנון המערכת

חשוב להעריך במדויק את השטח הפנוי להתקנת מערכת השקייה הידרופונית לפני ביצוע כל רכישה. ניתן להתאים מערכות הידרופוניות לגדלים ותצורות שונות ולכן חשוב להבין בדיוק היכן תהיה פרוסה.

על אף שניתן לתכנן מערכת גם באופן אנכי, כדאי לקחת בחשבון שככל שהיא תהיה עם יותר קומות ומרווח גדול יותר בין הצינורות, כך נצטרך גם משאבה חזקה יותר. כמות הצמחים הנדרשת והשטח הזמין לך יקבעו את מבנה המערכת כולה. 

במידת הצורך – לדאוג לתאורה מספקת

תאורה נכונה היא קריטית לצמיחה בריאה. לרוב, צמחים ידרשו בממוצע 12-16 שעות אור ביום. לכן, אם המערכת בסביבת הבית או באזור עם אור טבעי מוגבל, מומלץ להסתייע בפתרון מלאכותי. כיום זמינות נורות LED ייעודיות למערכות הידרופוניות שיאפשרו לך לספק את כל ספקטרום האור הנדרש לפוטוסינתזה בצריכה אנרגטית מינימלית. 

מערכת השקייה הידרופונית דורשת מים באיכות גבוהה

איכות המים המשמשים להשקיה יכולה להשפיע באופן משמעותי על בריאות הצמחים שלך. מי ברז מכילים לרוב מינרלים וכימיקלים שיכולים להשפיע על ספיגת החומרים התזונתיים. במידת האפשר, מומלץ להשתמש במים מסוננים או מזוקקים ולבדוק בקביעות את רמות ה-pH והמוליכות החשמלית (EC) כדי לשמור על תנאים אופטימליים.

תמיד ניתן לתכנן את המערכת בהדרגה

אם עולם ההידרופוניקה חדש לך, כדאי להתחיל במערכת פשוטה יחסית. תמיד ניתן יהיה ללמוד בהדרגה ולהרחיב אותה ככל שהזמן חולף. כך נוכל להבטיח שנקפיד על התחביב החדש שלנו בהתמדה ובהתאם ליכולות ולזמן העומד לרשותנו. 

תמיד מומלץ להסתייע במומחים

כיום יותר מתמיד מדובר בטרנד חם וישנן קהילות גידול הידרופוני בכל פינה. הסתייעות בבעלי ניסיון תאפשר לך לחלוק חוויות, לקבל תובנות חשובות ולהשתפר ללא הרף. סיוע מקצועי בתכנון ובניית המערכת יאפשר לך להפיק את המרב ממנה וליהנות מפתרון שישרת אותך על הצד הטוב ביותר. 

לקבלת סיוע בבחירת הציוד האופטימלי לצרכים שלך ותכנון מערכת בסטנדרטים גבוהים, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כאן ומיד נחזור אליך.

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דילוג לתוכן