שאלות & תשובות

הידרופוניקה הינה שיטה לגידול צמחים ללא תלות באדמה, על בסיס מים המכילים חומרי הזנה (דשן). השיטה מושלמת עבור המעוניינים בגידול ירקות ועלים ירוקים בבית, בגינה במרפסת ובכל מקום. 

לכתבה המלאה

איור שמסביר איך מערכת הידרופונית עובדת
איור שמסביר איך מערכת הידרופונית עובדת

לכל מערכת מצורפת חוברת הסברה להרכבה ולטיפול.

בנוסף, בערוץ היוטיוב שלנו אנחנו מפרסמים באופן קבוע סרטוני הסברה, לדוגמא הסרטון הזה: כיצד לאזן את המים עם דשן ו-pH במערכות הידרופוניות.

כמו כן, אנחנו מציעים קורס הידרופוניקה אונליין וסדנאות נוספות. 

גם לאחר רכישת המערכות אנחנו פה עבורכם לתמיכה, שאלות ושדרוגים.

לשם טיפול במערכת הידרופונית ביתית צריך כעשר דקות, בין פעם לפעמיים בשבוע, בהן מבצעים בדיקה ואיזון פשוט של שני מדדים: דשן-חומר הזנה וחומציות- pH, בעזרת מוצרים יעודיים.

בנוסף, ובדומה לכל סוג של חקלאות, יש טיפולי מעקב ואחזקה שיש לבצע מידי פעם כמו ניקוי משאבת מים, ניקוי מערכת, שתילה עונתית, הדברה ירוקה במקרה הצורך וכדומה.

תלוי בסוג המשאבה, בין 10W-40W לערך, המתבטאים בצריכת חשמל של מספר שקלים בודדים בכל חודש.

אם תחליטו לרכוש ערכה מושלמת אז כל מה שאתם צריכים נמצא בה.

אם רוכשים מערכת בלבד אז צריך לזכור להזמין גם מד EC, דשן נוזלי, ערכה לבדיקת pH ותוסף pH Up – אותם ניתן לרכוש במרוכז בערכת ההשלמה שלנו.

בנוסף, מי שרוצה לרכז את הרכישה ולהצטייד דרכנו בצמחים כדאי להוסיף מצע שתילה, מרסס יד וזרעים שניתן להשיג גם כערכת שתילה.

באיסוף עצמי, במקום ערכת שתילה ניתן לרכוש שתילי סטרטר.

לרוב ניתן לגדל בישראל בכל אזור בארץ.

רוב התעלות שלנו הנן בצבע לבן למניעת היווצרות אצות וחימום יתר של המים.

עם זאת, אם במקום מגוריכם קור או חום קיצוני מאוד, מומלץ להתייעץ עמנו באופן ספציפי.

דשן הוא חומר הזנה, המזון של הצמחים. בהידרופוניקה נשתמש בדשן נוזלי.

חומציות pH נכונה, תעזור לצמחים בספיגת חומרי ההזנה בצורה מיטבית.

את רמת הדשן במים מודדים בעזרת מד EC- מד מוליכות חשמלית וכמות הדשן הרצויה משתנה לפי סוג הצמחים אותם רוצים לגדל (בדשן שלנו מופיעות המלצות על גביי האריזה).

ברוב המערכות יש צורך גם במדידה ואיזון pH – חומציות המים. קיימות מגוון ערכות לבדיקת רמת ה- pH וגם תוספים מתאימים ליצירת האיזון.

ככלל הדשנים והתוספים שלנו הם בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובטוחים לשימוש ולמעשה הירקות אותם אנו רוכשים בסופר גדלו על דשנים דומים.

השתילים במערכות הן שתילי סטרטר רגילים לכל דבר כפי שניתן באיסוף עצמי מאצלנו או בכל משתלה. בנוסף אנו מציעים אפשרות של ערכת שתילה הכוללת מצע הנבטה, מרסס יד וזרעים, לייצור עצמי של שתילים, כמו שיש לדוגמא במערכות המושלמות. כמו כן, באיסוף עצמי מהחווה שלנו ניתן לרכוש שתילים. לא ניתן לבצע משלוח של שתילים.

רוצים ללמוד יותר?

קורס בסיסי המומלץ לכל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם ההידרופוניקה.

ערוץ היוטיוב של ליבינגרין מכיל מגוון רחב של הסברים מפורטים ומקצועיים על גידול וטיפול ירקות במערכות הידרופוניקה ואקוופוניקה. 

האוניבסריטה להידרופוניקה

מה זה הידרופוניקה? מה זה אקוופוניקה? איך מטפלים במערכת הידרופונית?את כל התשובות ועוד המון מידע תוכלו למצוא כאן באוניברסיטה להידרופוניקהתוכן איכותי שנכתב על ידי אנשי מקצוע מנוסים במיוחד בשבילכם

רשתות חברתיות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות, שם אנחנו מעדכנים במבצעים, מוצרים חדשים והכי חשוב עוזרים לכם. מגוון סרטוני הסבר ומענה לשאלות שלכם

פייסבוק | אינסטגרם | טיקטוק