משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
logo
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מחזירים את החטופים הביתה
משלוח עד הבית חינם בקניה מעל 390 ש"ח
קיר ירוק טבעי

עלות קיר ירוק – כל השיקולים המשפיעים על המחיר

קירות ירוקים – גנים אנכיים המוקמים בצמוד לקירות, שניתן לגדל בהם למעשה כל סוג צמחייה – הולכים ונעשים אופנתיים ונפוצים יותר ויותר בימינו משום שהם טומנים בחובם מספר יתרונות בולטים. 

אלו כמה מהם:

  • ערך אסתטי וחווייתי – קיר ירוק יכול לשדרג כל משרד ולהפוך אותו לסביבה מיוחדת, אסתטית, מרגיעה, ידידותית לסביבה ואפילו ממוזגת באופן טבעי, שנעים לשהות בה.
  • ערך בריאותי – תהליך הפוטוסינתזה שמבצעים הצמחים הופך את האוויר לנקי יותר. לפיכך ריבוי צמחייה במבנה תורם לבריאות השוהים בו. בנוסף, האפקט המרגיע של נוף ירוק משפר את מצב הרוח ותורם גם לבריאות הנפשית.
  • חיסכון בשטח – בעידן המתאפיין בריבוי שטחים בנויים, יש יתרון משמעותי בגינה שניתן לטפח בכל מקום (פנימי או חיצוני).
  • בידוד מרעש ומשמש – הצמחייה משמשת שכבה מבודדת טבעית החוסמת כניסת רעשים לא רצויים ומגנה על השוהים בחלל מקרני השמש.
  • חיסכון משמעותי במים – העובדה שהצמחים ממוקמים זה מעל זה, מאפשרת למים לחלחל מהצמחים העליונים לתחתונים וחוסכת כמויות גדולות של מים. אפקט זה מועצם הודות לשימוש במערכות השקיה מתקדמות ובשיטות הממחזרות את מי ההשקיה.

קיר טחב גם יכול לבוא בחשבון…

אחת האפשרויות המיוחדות והקלות ביותר לתחזוקה של קיר ירוק היא התקנת קיר טחב – קיר ירוק העשוי ממוס (למשל Reindeer Moss), הצומח באופן טבעי על אדמת היערות באירופה הצפונית, נקטף ונחנט כך שישתמר באופן מושלם.

בשיטה זו קיר המוס אינו דורש למעשה שום תחזוקה, מאחר שהטחב אינו מוסיף לגדול, ועם זאת בתהליך טבעי לחלוטין שהוא גם אקולוגי, ניתן ליצור באמצעותו קיר ירוק ואף לצבוע אותו בצבעים שונים. כל שנדרש כדי ליהנות מקיר טחב הוא להימנע מלחשוף אותו לשמש ישירה, ולשמור על לפחות 40% לחות באוויר.

כיצד נקבעת עלות קיר ירוק?

התקנת קיר ירוק עשויה לנוע בין 1500 – 2500 ש”ח למ”ר. קיר מוס יעלה 2500 – 3000 ש”ח למטר רץ. מגוון פרמטרים ישפיעו על המחיר הסופי שתשלמו:

  • מאפייני הצמחייה – סוגי, כמות וצפיפות הצמחים שתגדלו ישפיעו באופן משמעותי על המחיר וייקבעו גם לפי מיקום הקיר. בקיר ירוק פנימי או מקורה, למשל, עדיף לגדל צמחייה רב-עונתית שתשגשג גם בשטח מוצל.
  • שטח הקיר – גודל הקיר יקבע את כמות הצמחייה שתידרש כדי לכסותו.
  • מערכת ההשקיה – המערכות יכולות לנוע ממערכת השקיה פשוטה, שעשויה בהחלט להספיק במקרים רבים, לבין מערכות מתקדמות יותר שמחירן גבוה יותר.
  • תאורה – המחיר הסופי יכול לכלול גם אמצעי תאורה שונים. פרמטר זה רלוונטי בעיקר לקירות חיצוניים. 
  • העבודה הנדרשת – עבודות הקונסטרוקציה והגינון הנלוות להתקנה ולעתים תכנון הבניה בהתאם לתחזוקה השוטפת עשויים אף הם להשפיע על העלות הסופית.


מעוניינים לשמוע עוד? צרו איתנו קשר והמומחים שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם ולעזור לכם לבחור את סוג הקיר, שיטת הגידול והצמחייה המתאימים לכם ביותר במחירים כדאיים.

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דילוג לתוכן